Aktualności

Sabat Czarownic przebił wszystkie inne programy telewizyjne.

Conchita zwabiła ponad 2 miliony.

Znane są już wyniki oglądalności tegorocznego Sabatu Czarownic.  Obie części koncertu były liderami w swoich pasmach oglądalności.  Pierwszą część oglądało średnio 1 mln 735 tysięcy widzów, a drugą średnio 1 mln 818 tys.

      Dla porównania w tym czasie TVP emitowała film Kill Bill, którzy obejrzało 695 tysięcy. Polsat skusił filmem science-fiction  Obcy 615 tysięcy widzów, zaś TVN  komedią Miłość na zamówienie - 981 tysięcy widzów. Średnia oglądalność  Sabatu dla dwóch części była wyższa niż rok temu o kilka tysięcy.  
     - Najbardziej byliśmy ciekawi, jak zostanie przyjęty występ Conchity, bo firma badawcza Nielsen dysponuje danymi minutowymi.  Ale tu zaskoczenia nie było. Zgodnie z naszymi przewidywaniami padł rekord oglądalności. W czasie występu Conchity  oglądalność skoczyła bowiem na kilkanaście minut do prawie 2,2 miliona widzów, czyli o 400 tysięcy więcej od średniej - informuje Małgorzata Wilk - Grzywna, dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa  Świętokrzyskiego.  
     -  Jak widać decyzja o zaproszeniu Conchity była wybitnie trafiona, bo dane Nielsena to potwierdziły. Thomas był bardzo zdenerwowany przed występem, bał się reakcji kieleckiej publiczności, bo czytał wcześniej przetłumaczone wszystkie doniesienia medialne na swój temat, ale gdy zobaczył, że po pierwszej piosence, że ludzie wstali, nabrał pewności siebie. Z tego co wiem, jest zachwycony występem na Kadzielni, czemu zresztą dał wyraz, dziękując na swoim profilu na facebooku - dodaje rzecznik prasowy ROT WŚ, Jarosław Panek.  
     Jak przyznaje ROT organizacja Sabatu w tym roku była obciążona dużym ryzykiem, ale wszystko się udało. - Dziękujemy Policji, bo naprawdę włożyła dużo wysiłku w zapewnienie bezpieczeństwa, nie tyle wewnątrz amfiteatru, co poza jego terenem. To była ciężka praca operacyjna nie tylko w dniu koncertu. Dziękuję też mediom, które ani przez chwilę nie wątpiły, że zapraszając do Kielc Conchitę mamy rację - dodaje rzecznik. 

 

 

W związku z wieloma zapytaniami dotyczącymi sprzedaży zaproszeń na Sabat Czarownic uprzejmie informujemy, że zgodnie z przepisami i zasadami unijnego dofinansowania nie ma takiej możliwości prawnej.   

 

SABAT CZAROWNIC 6 WYJĄTKOWO ZABEZPIECZONY

Widownia musi się liczyć z utrudnieniami

 

Traktujemy w tym roku nasz koncert jako imprezę podwyższonego ryzyka, więc wprowadzimy w tej edycji szereg dodatkowych zabezpieczeń. Za te utrudnienia z góry przepraszamy widzów w amfiteatrze, ale też prosimy o wyrozumiałość - apeluje rzecznik prasowy ROT WŚ  Jarosław Panek, na dzień przed koncertem. 

Jak zapewnia nasz rozmówca w tym roku zostały podjęte szczególne środki bezpieczeństwa, zarówno w zakresie zapewnienia porządku w samym amfiteatrze jak i przed nim.

 - Nie możemy zdradzać wszystkich szczegółów operacyjnych, bo widzowie nie muszą ich znać, ale kilka jest istotnych i mogą być nieco uciążliwe dla widowni. Po pierwsze w tym roku planujemy kontrole wykrywaczem metali. Widzowie nie mogą wnosić żadnych niebezpiecznych narzędzi, ani dużych pakunków. Nie mogą wnosić napojów o pojemności większej niż 300 ml opakowanych w szkło. Dopuszczamy tylko małe napoje opakowane w plastiki lub kartonik. W przypadku dużych paczek odpowiednie służby będą sprawdzać ich zawartość, jeśli taką potrzebę wskaże wykrywacz metali. W tym przypadku również prosimy o wyrozumiałość. Robimy to w celu zapewnienia bezpieczeństwa widzów. O bezpieczeństwo artystów zadbamy w inny sposób - wyjaśnia Jarosław Panek.

 Widownia amfiteatru będzie także w tym roku wyjątkowo dokładnie monitorowana. 
     - Posłuży nam do tego sprzęt telewizyjny, który zostanie zainstalowany na potrzeby realizacji samego koncertu. Będziemy mogli z wyjątkową precyzją zidentyfikować każdego widza, jeśli zajdzie taka potrzeba - dodaje Jarosław Panek.

 Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego przypomina również o zasadach wejścia na teren amfiteatru. 
     - Tylko osoby, które mają zaproszenia oznaczone jako różne rodzaje VIP mogą wchodzić od strony ulicy Krakowskiej. Dotyczy to także osób niepełnosprawnych. Jeśli dana osoba niepełnosprawna ma zaproszenie do sektora VIP, wchodzi bądź wjeżdża wózkiem od strony ulicy Krakowskiej. Jeśli legitymuje się zaproszeniem standardowym wjeżdża bądź wchodzi głównym wejściem, gdzie także są podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Opiekun osoby niepełnosprawnej także musi mieć zaproszenie, aby wejść na koncert. Opiekunowie bez zaproszeń nie będą wpuszczani, podobnie jak małe dzieci bez zaproszeń. Co roku zdarzają się nagminnie sytuacje, że rodzice biorą kilkuletnie dzieci ze sobą na koncert, nie mają dla nich zaproszenia, a żądają wejścia razem z pociechami. Wpuścimy tylko te osoby, które na mają zaproszenie. W takich sytuacjach to rodzic będzie musiał zdecydować, czy wchodzi sam i zostawia dziecko na bramce bez opieki, czy rezygnuje z wejścia na teren amfiteatru i opiekuje się dzieckiem. Będziemy tak samo rygorystyczni w przypadku sytuacji, kiedy rodzic ma zaproszenie VIP, a dziecko bądź druga osoba dorosła towarzysząca ma zaproszenie standardowe. Do sektora VIP wpuścimy tylko osoby z zaproszeniami typu VIP. Pozostałe będziemy kierować do głównego wejścia.

Jak sam przyznaje, oprócz zwiększonej liczby ochroniarzy zostały podjęte jeszcze inne bardzo ważne działania we współpracy z policją. Po południu zmienia się także organizacja ruchu w okolicach amfiteatru.

 

 

SABAT CZAROWIC 6

z plejadą znakomitych artystów

 

Już w sobotę, 27 czerwca, w amfiteatrze na Kadzielni w Kielcach już po raz szósty odbędzie się Sabat Czarownic, transmitowane „na żywo” przez TVP 2. Widowisko ściągnie do Kielc gwiazdy dużego formatu, w tym zwycięzcę ubiegłorocznej Eurowizji Thomasa Neuwirsta, który na scenie występuje jako Conchita.     

Organizatorem festiwalu jest jak co roku Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego, zaś reżyserem Leszek Kumański. Transmisję na żywo przeprowadzi Program 2 Telewizji Polskiej.

- Liczymy, że tegoroczny Sabat Czarownic, koncert, który co roku jest jednym z największych wydarzeń medialno-artystycznych w Polsce, zgromadzi przed telewizorami około 2 miliony widzów - zapowiada dyrektor biura zarządu ROT WŚ, Małgorzata Wilk - Grzywna.

Główną gwiazdą tegorocznego koncertu będzie Conchita Wurst, laureatka ubiegłorocznej Eurowizji w Kopenhadze, a na scenie ma też wystąpić cała plejada największych polskich artystów w tym zespół Bajm z Beatą Kozidrak, Sound’nGrace, Afromental, Ewelina Lisowska, zespoły Kombii i kielecka Mafia, Kabaret Pod Wyrwigroszem, Art Color Balletwrazze Studiem Tańca i Stylu Rewanż Tomasza Rowińskiego.Widowisko poprowadziJustyna Steczkowska i Tomasz Kammel.

- Jestem przekonany, że będzie to niezwykłe widowisko, które podobnie, jak w ubiegłych pięciu edycjach, przyciągnie rekordową liczbę widzów przed telewizory. Zapraszamy na transmisję telewizyjną o godzinie 21.00 - mówi Jarosław Panek, rzecznik prasowy Regionalnej Organizacji Województwa Świętokrzyskiego.

Przed koncertem na Kadzielni widownia będzie mogła obejrzeć na wielkich LED - owych ekranach wszystkie felietony promujące region, które w czerwcu wyemituje TVP2. 

Ze względu na pełną frekwencję na widowni, zalecamy przyjazd środkami komunikacji miejskiej. Miejsca parkingowe dla widzów będą dostępne tylko w okolicach stadionu Kolporter Areny. Wjazd od ulicy Ściegiennego i alei Legionów. 

 

 

Flinstonowie, chory pies i… znany bokser

Kulisy powstawania felietonów promujących nasz region

       Anna Popek i pracownik JuraParku jako Flinstonowie, zatrzymane pendolino we Włoszczowie i słynny bokser Marcin Najman, który przyjechał w nocy do hotelu Dudek w Mniowie, aby zawieźć strutego psa prezenterki do kieleckiej lecznicy. Tegoroczne felietony, promujące Sabat Czarownic powstały z przygodami.

      Zaczęło się od fatalnej ulewy w Bałtowie, potem już tylko wiało, a na końcu było piękna pogoda. Cztery dni zdjęciowe musiały wystarczyć, aby nakręcić aż jedena- ście kilku minutowych felietonów, promują- cych na antenie TVP najciekawsze zakątki naszego regionu. To naprawdę mało czasu, zwłaszcza gdy się jest zależnym od pogody. A pogoda sprawiła psikusa już na początku. W Bałtowie potwornie lało pierwszego dnia i Anna Popek wraz z pracownikiem JuraParku, przebrani za Wilmę i Freda Flinstone’ów ze słynnej kreskówki „Między nami jaskiniowcami” musieli prze- łożyć zdjęcia na drugi dzień rano. Dlatego ekipa od razu spóźniła się o trzy godziny na drugie zdjęcia, realizowane na Świę- tym Krzyżu. Tu już nie padało, ale okropnie wiało, zwłaszcza na nowej wieży, ale i tak warto było przyjechać, bo taki widok widzowie TVP zobaczą po raz pierwszy. Na szczęście ostatnie zdjęcia, realizowane w kajakach nad Czarną Nidą, w okolicach Morawicy wyszły wspaniale, gdyż ekipa zdążyła akurat na słynną godzinę „magic hour”, gdy światło uchodzi za najciekawsze dla fotografów i operatorów. Anna Popek przyjechała na zdjęcia do Świętokrzyskiego ze swoją suczką Karmelką, którą często można oglądać w „Pytaniu na Śniadanie”. Karmelka niestety już do Kielc przyjechała chora, bo dzień wcześniej czymś się zatruła. Ale od czego ma się przyjaciół? Gdy ekipa po skończeniu zdjęć przyjechała tradycyjnie na nocleg do hotelu Dudek w Mniowie, Anna Popek wezwała na pomoc swojego znajomego, słynnego boksera Marcina Najmana. Po kolacji z gwiazdami, wydanej przez właścicieli hotelu Dudek, Elżbietę i Józefa Dudków, Marcin zawiózł o 2 w nocy Karmelkę do lecznicy „Cztery Łapy” w Kielcach, gdzie dostała kroplówkę i rano czuła się już dużo lepiej. I dobrze, bo całą ekipę czekał kolejny pracowity dzień, czyli wizyta w Strawczynie, Włoszczowie, Łopusznie i Chmielniku. Chwile grozy wszyscy przeżyli we Włoszczowie, gdy na słynny peron wjechało pendolino. Kierownik produkcji, redaktor Anna Orchowska w mgnieniu oka stwierdziła, że trzeba tę sytuację wykorzystać i zaaranżować scenkę, w której Anna Popek wysiada z walizkami z pendolino na peron. - Nie zdążę - wpada w panikę znana prezenterka. - Zdążysz, bierz walizkę - krzyczy Anna Orchowska. - Nie zdążę. - Biegnij! Na peronie totalna panika, kierownik pociągu próbuje go zatrzymać jeszcze minutę dłuższej, widząc nerwy ekipy. Wszystko się udaje, nawet jest „dubel”. Uf, można spokojnie, choć znów ze spóźnieniem jechać w kolejne miejsca. A jest gdzie. Ekipę zachwyca Chmielnik i szklana bima w synagodze, gdzie nagrywa się starosta kielecki Michał Godowski, a drugiego dnia w Busku-Zdroju wszyscy oddają się kulinarnej uczcie przygotowanej przez prezesa Lokalnej Organizacji Turystycznej Małgorzatę Donoch, która wraz z burmistrzem miasta opowiada o szlaku kulinarnym wokół miasta i częstuje genialnymi serami, pączkami, karpiem itp. Busko i okolice będą znane wśród smakoszy z całej Polski. Ale koniec z jedzeniem. Ekipa musi jeszcze odwiedzić Połaniec i Opatów. Opatowem wszyscy są zachwyceni, podobnie jak gościną w hotelu Miodowy Młyn, gdzie obiadem podejmuje wszystkich dyrektor obiektu Karina Przybyło-Kisielewska. Wszystko się udało.

Do zobaczenia za rok!

 

 

 

SABAT CZAROWNIC 5

 

 

 

INFORMACJA O PARKINGACH

Parking dla gości posiadających kartę parkingową (przepustkę otrzymaną z ROT) znajduje się  przy skałkach, od ulicy Krakowskiej. Na przepustce należy wpisać numer rejestracyjny samochodu oraz numer telefonu do kierowcy pojazdu.

 

Parking dla gości posiadających zaproszenia typu VIP 1, VIP 2, VIP 3 znajduje się przy stadionie Korony Kielce oraz  przy Kadzielni i w okolicach osiedla Pakosz.

 Wejście na teren amfiteatru dla gości posiadających zaproszenia typu VIP 1, VIP 2, VIP 3 możliwe jest również dołem, od ulicy Krakowskiej, pozostali goście z biletami zwykłymi będą wpuszczani wejściem głównym przy Al. Legionów.

 

 


                                                                                                                                            Kielce 20.06 2014

Oświadczenie

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego informuje, że w sprzedaży pojawiły się podrobione i całkowicie odmienne od oryginału zaproszenia/bilety na koncert Sabat Czarownic 5. Sprzedawane w sieci bilety w formie przedstawionej na zdjęciu są nieważne i nie mają nic wspólnego z bezpłatnymi, legalnymi zaproszeniami wydawanymi przez organizatora. Oryginalny dwustronny druk zaproszenia posiada specjalne zabezpieczenia w postaci foliowanych logotypów oraz pieczątki organizatora. Wszelkie inne zaproszenia są nieważne i ochrona koncertu będzie zobligowana do bezwzględnego nie wpuszczania osób z takimi fałszywymi drukami.
Jednocześnie uprzejmie informujemy, że nie ma możliwości wchodzenia na Sabat Czarownic 5 z małymi dziećmi, które nie posiadają swojego osobnego zaproszenia. Wszelkie decyzje i ograniczenia wprowadzane przez ROT WŚ podyktowane są troską o zapewnienie bezpieczeństwa widzom koncertu w amfiteatrze.  

Z poważaniem
Rzecznik Prasowy
Jarosław Panek

 


W załączeniu:
- podrobiony bilet/zaproszenie na Sabat Czarownic 5 - wersja 1

 

 

 

- oryginalny awers zaproszenia na koncert
 

 

 

 

 

 

 

SABAT CZAROWNIC 4

 

 

 

Gwiazdy zlecą się Sabat Czarownic 4

Scenografia na Kadzielni powstaje już od soboty.  

Rockowe diabły i piękne czarownice – kusicielki. Kadzielnia znów na ekranach całej Polski. Koncert poprowadzą Katarzyna Pakosińska i Katarzyna Zielińska

Takiego rozmachu jeszcze w amfiteatrze na Kadzielni nie było. Konstrukcje scenograficzne ważą 40 ton, czyli… dwa razy więcej niż rok temu. Telewidzowie oniemieją z wrażenia, gdy zobaczą na tle podświetlonych skał amfiteatru dwie piękne czarownice Katarzynę Pakosińką i Katarzynę Zielińską, ale też gdy obejrzą inscenizację nocy świętojańskiej, którą wykonano z 250 wianków, zużywając do tego celu 1000 sztuk kwiatów i setki lampek.

Na tegoroczny „Sabat Czarownic” zleci się plejada gwiazd. Będzie rockowo i nieco wspominkowo, ale też nowocześnie. Telewidzowie zobaczą występy takich artystów i zespołów jak Perfect, Budka Suflera, Dżem, Enej, Lombard, Róże Europy, Sylwia Grzeszczak, Rafał Brzozowski, Kabaret Skeczów Męczących, Liber, Natalia Szroeder, Natalia Sikora, Art Color Ballet, Kielecki Teatr Tańca, a w partach chóralnych zwycięską świętokrzyską drużynę z programu „Bitwa na Głosy”.  Reżyserem widowiska jest podobnie jak we wszystkich poprzednich edycjach kielczanin Leszek Kumański, który kilka dni temu dopiero co reżyserował koncert SuperJedynek.

- „Sabat Czarownic” to nasz markowy produkt turystyczny, który znakomicie promuje region. I to nie tylko poprzez sam koncert, ale także poprzez piętnaście 2 - minutowych felietonów, które pokazują siedem ciekawych miejsc w regionie, poprzez 65 zwiastunów promujących sam koncert, w jakich widzowie TVP 2 również oglądają zdjęcia świętokrzyskich atrakcji turystycznych - mówi prezes zarządu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego Jacek Kowalczyk.      

Inspiracją do tegorocznej scenografii koncertu były tatuaże. Aby uzyskać odpowiedni efekt w telewizji do Kielc do amfiteatru na Kadzielni przyjechało osiem TIR – ów ze sprzętem. Elementy scenograficzne ważą 40 ton. To dwa razy tyle co roku temu. Zainstalowane multimedia, w tym głównie najwyższej klasy urządzenia diodowe zaświecą na 280 metrach kwadratowych powierzchni.

- Po raz pierwszy oświetlony wspaniałymi wizualizacjami będzie dach Kadzielni, co pozwoli na uzyskanie dodatkowego magicznego efektu - mówi producentka „Sabatu Czarownic 4” Ewa Ślufik.

Sama technika oświetleniowa waży ponad 10 ton i  potrzebuje ponad 5 kilometrów kabli.  Podczas koncertu świecić będzie około 600 różnego rodzaju lamp. Na potrzeby scenografii zużyto 2 kilometry profili stalowych oraz 800 metrów kwadratowych materiałów. Scenografia jest szeroka na 40 metrów, głęboka na 25 metrów i wysoka na 12 metrów.

Żeby wszystko zaświeciło i zagrało potrzeba uwaga 1000 kW prądu. To też rekord. Standardowo podczas imprez na Kadzielni organizatorzy zużywają około 200 – 250 kW.

Przy „Sabacie Czarownic 4” zatrudniono aż 400 osób, mniej więcej tyle przy festiwalu w Opolu. Koncert zostanie zarejestrowany w technice HD.

W tym roku gwiazdy Sabatu nie mają zbyt wiele specjalnych życzeń. Większość z nich mieszka podobnie jak rok temu w hotelu Qubus. Tu również odbędzie się after party po koncercie. Jedna z gwiazd przyjedzie z.. psem. Specjalnie dla Katarzyny Pakosińskiej i Katarzyny Zielińskiej sprowadzona zostanie wizażystka, która dopilnuje, aby obie prowadzące miały ten sam makijaż w dniu koncertu jak i w przeddzień widowiska, kiedy będzie dogrywana wieczorem część ujęć na Kadzielni.

-  Do końca tego tygodnia będą emitowane na antenie TVP 2 2 - minutowe felietony, promujące koncert, ale też region. W sumie telewizja pokaże ich aż piętnaście, a w dniu koncertu w sobotę, będziemy jeszcze mieli dodatkowo pięć wejść na żywo z ulicy Sienkiewicza oraz amfiteatru – dodaje dyrektor biura ROT WŚ, Małgorzata Wilk – Grzywna.         

 

 

INFORMACJA O LOKALIZACJI PARKINGU VIP

„Sabat Czarownic 4”

Pragniemy poinformować, że goście, którzy posiadają bilety VIP 1, VIP 2, VIP 3 mogą zaparkować na wydzielonym parkingu przy stadionie Korony Kielce oraz na parkingach przy Kadzielni i w okolicach osiedla Pakosz.

 Wejście na teren amfiteatru dla VIP 1, VIP 2, VIP 3 dołem od ulicy Krakowskiej, pozostali goście z biletami zwykłymi będą wpuszczani wejściem głównym przy Al. Legionów.

 

 

 

 

 

Uwaga identyfikatory udostępniane dziennikarzom i fotoreporterom przez ROT WŚ  o treści „PRESS/ FOTO” oraz „SEKTOR MEDIA” bez ważnego zaproszenia na koncert oraz wszelkie inne legitymacje prasowe nie upoważniają przedstawicieli mediów do wstępu na teren amfiteatru. Wstęp na teren amfiteatru w dniu koncertu możliwy tylko i wyłącznie za zaproszeniem. Posiadacze identyfikatora „PRESS/FOTO” mogą poruszać się po terenie amfiteatru w dniu koncertu także za kulisami i wykonywać zdjęcia na ściance prasowej. Posiadacze identyfikatora „SEKTOR MEDIA” są uprawnieni do zasiadanie w wydzielonym sektorze media. Nie wolno im przechodzić za kulisy.       

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jak zdobyć zaproszenia na Sabat Czarownic 4

 

Chcesz obejrzeć najbardziej czarodziejski koncert roku? Weź udział w konkursie fotograficznym organizowanym przez Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach! Do wygrania 30 podwójnych zaproszeń na Sabat Czarownic 4 !

Dawno, dawno temu czarownice żyły wśród mieszkańców okolicznych wsi i wyglądały jak zwykłe kobiety. Dopiero nocą wsiadały na miotłę i leciały na sabat. Również i dziś czarownice są wśród nas. Przemykają przez ulice, czarują uśmiechem i … zwiedzają atrakcje turystyczne !

 

Zrób fotkę i poleć na Sabat Czarownic 4

Ogłaszamy konkurs, który polega na sfotografowaniu czarownicy świętokrzyskiej, dla której tłem będzie atrakcja lub atrakcje turystyczne województwa świętokrzyskiego (zabytki, krajobrazy, przyroda). Zdjęcie musi posiadać tytuł i może być wykonane dowolnym rodzajem sprzętu fotograficznego. Liczymy na Waszą inwencję twórczą! Zdjęcia będą oceniane przez jury złożone z profesjonalnych fotografów oraz krajoznawców. Autorów najciekawszych i najoryginalniejszych zdjęć nagrodzimy biletami na koncert Sabat Czarownic 4.

Zdjęcie w formacie JPG wraz ze zeskanowanym dokumentem karty zgłoszenia i podpisanym oświadczeniem należy przesłać do dnia 17 czerwca 2013 roku do godziny 12.00 na adres Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach: informacja@swietokrzyskie.travel  Zgłoszenia, które wpłyną po terminie nie będą brane pod uwagę. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone w dniu 18 czerwca na portalu www.swietokrzyskie.travel.

Regulamin

Karta zgłoszenia i oświadczenie

 

GAZETA WYBORCZA - ROZDAJE BILETY -  LINKUJ I WYGRAJ

 

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35254,14095238,_Sabat_czarownic__robi_furore__W_sobote_po_raz_czwarty.html

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

30 czerwca 2012

 

Niezwykły Sabat Czarownic 3 !!!

 

 

Był wspaniały, porywający, a widok dwóch prowadzących koncert, czyli Andrzeja Piasecznego i Anny Dereszowskiej „zawieszonych” na platformie na tle skał, zapierał dech w piersiach, bo pokazywał całe piękno amfiteatru na Kadzielni. To było niewątpliwe medialne wydarzenie roku.
 
 Jeszcze nie znamy wyników oglądalności tegorocznej edycji Sabatu Czarownic, ale mamy nadzieję, co najmniej uzyskamy ubiegłoroczny wynik, a może go trochę poprawimy, bo koncert był niezwykły. Janusz Radek, który zaśpiewał „Katedr Świat” na tle fantastycznej animacji katedralnych witraży, Edyta Górniak ze swoją fenomenalna wersją „Show must go on” grupy Queen, grupa taneczna Ocelot, która rozpoczęła koncert zjazdami na linach przygotowanych przez alpinistów - długo by wymieniać kolejne, entuzjastycznie przyjmowane przez świętokrzyską publiczność, występy.
 
Ale jak można się było nie ekscytować też kompletnie magicznym występem Kieleckiego Teatru Tańca i „spaleniem czarownicy”, jakie zaprezentował. Jak można było przejść obojętnie obok fosforyzującego występu Art Color Ballet, czy nie wysłuchać w skupienia fantastycznego duetu Janusza Radka i aktora Mariusza Ostrowskiego, zresztą z pochodzenia kielczanina. Akcentów kieleckich i świętokrzyskich mieliśmy na tegorocznym Sabacie Czarownic wyjątkowo dużo. Bo po pierwsze jednym z gospodarzy koncertu był mieszkający niedaleko Strawczyna świętokrzyski góral, Andrzej Piaseczny. Na scenie dwa razy występował pochodzący ze Starachowic, cytowany już Janusz Radek. 
 
O całym regionie w fantastycznych skeczach opowiadał kabaret Paranienormalni, który specjalnie na tę okazję napisał nowe teksty, zresztą znakomite. Chyba jeszcze nigdy Sabat Czarownic, reżyserowany jak co roku przez Leszka Kumańskiego, tak dobitnie nie promował regionu. Nawet w telewizyjna czołówka koncertu, emitowana przez program TVP2 po raz pierwszy informowała o tym, że Sabat Czarownic odbywa się właśnie w Kielcach. 
 
A o skali całego przedsięwzięcia najlepiej świadczą liczby. 
Sprzęt potrzebny na koncert przywiozło aż 7 TIR - ów. W scenografii zamontowano 250 metrów kwadratowych multimediów. Sama technika oświetleniowa, ważyła ponad 10 ton i potrzebował ponad 5 kilometrów kabli. Konstrukcje scenograficzne ważyły 20 ton. Na wielkie świecące „pazury” z metalu i tkaniny zużyto aż 500 metrów kwadratowych tkaniny. Do montażu scenografii potrzebna była 45 - metrowa zwyżka.
 
W trakcie widowiska w pracy było równocześnie ponad 400 osób, z czego 170 artystów. Łącznie ekipy realizacyjne i artyści zajęli aż pięć hoteli!
 
Sabat był też w tym roku wyjątkowo mocno promowany w telewizji. O ile jeszcze rok temu TVP zdecydowała się pokazać pięć 2-minutowych felietonów o koncercie i atrakcjach turystycznych regionu, w tym roku były ich dziewięć. Aż trzy razy gościliśmy w ubiegłym tygodniu w telewizyjnym „Pytaniu na Śniadanie”. W sobotę w tym programie wystąpił Andrzej Piaseczny, który opowiadał o Kielcach i koncercie. A to jeszcze nie wszystko, bowiem telewizja planuje jeszcze jedno wydanie „Pytania na Śniadanie” podsumowującego nasz koncert. W sobotę po raz pierwszy w historii o Sabacie Czarownic poinformowało również popołudniowe wydanie Panoramy w TVP 2. Mało tego w dniu koncertu mieliśmy aż pięć 1,5 - minutowych wejść na żywo z ulicy Sienkiewicza oraz z amfiteatru na Kadzielni. 
 
Równocześnie z tegorocznym koncertem odbywało się Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych. Przyjechali członkowie ROT - ów między innymi z województw Zachodniopomorskiego, Pomorskiego, Lubelskiego, Łódzkiego i Małopolskiego. Uczestnicy tego zgromadzenia również obejrzeli nasz koncert, podobnie jak grupa około 20 dziennikarzy z Ukrainy i Węgier oraz grupa niemal 200 dziennikarzy z Polski. Na koncert akredytowały się wszystkie największe polskie wydawnictwa, które wydają kolorową prasę oraz wszystkie największe polskie agencje prasowe i fotograficzne. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy po raz pierwszy ściankę prasową z logotypami Sabatu Czarownic 3, Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego oraz herbem województwa, na której fotografowały się gwiazdy. Fotoreporterzy „polowali” oczywiście przede wszystkim na Edytę Górniak, Marylę Rodowicz, Urszulę, Lady Pank, Janusza Radka i IRĘ. A gwiazdy chętnie pozowały. Zwłaszcza Maryla Rodowicz w swym niezwykłym, przygotowanym specjalnie na Sabat Czarownic 3 nakryciu głowy, robiła furorę wśród mediów, podobnie zresztą jak wśród widzów. Cały amfiteatr wraz z nią śpiewał wielki przebój „Ale to już było”.
 
Sabat Czarownic 3 już za nami, ale 13 lipca o godzinie 20.10 TVP 2 wyemituje jego montażową, trwającą 50 minut, powtórkę. 15 lipca, czyli w niedzielę o godzinie 17.25 zobaczymy z kolei  33 - minutowy skrót koncertu. A kolejny 50 - minutowy skrót będziemy wszyscy mogli obejrzeć 25 sierpnia, czyli w sobotę o godzinie 16.50. Wszystko oczywiście na antenie programu 2 TVP.  
 
Dziękujemy wszystkim widzom, gościom i tym, którzy w tym roku przyczynili się do powstania Sabatu Czarownic 3. Wierzymy, że spotkamy się za rok.
 
 
 
 
--------------------------------------------------------------------------
 
 

27 czerwca 2012

 

Zapraszamy do gry o bilety!

 

 

Uwaga uwaga! Na portalu www.swietokrzyskie.travel zaginęła czarownica ! Uciekinierka ma rude  włosy i grozi każdemu palcem ! Pomóż nam ją odnaleźć!
 
Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach ogłasza czwarty konkurs, w którym można wygrać 8 podwójnych biletów na koncert "Sabat Czarownic 3". Znajdź zaginioną świętokrzyską czarownicę na naszym portalu. Poszukiwana zaszyła się w jednej z atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego. Przypuszczamy, że gości u jednego z biesów, którego poznała na Sabacie Czarownic. Gdzie mieszkają świętokrzyskie diabły? 
 
Znajdź czarownicę na portalu www.swietokrzyskie.travel i prześlij print screen strony na e-mail: informacja@swietokrzyskie.travel. W tytule maila należy wpisać: "Znajdź czarownicę i poleć na  Sabat Czarownic 3". Konkurs trwa od 27 - 28 czerwca do godz. 12.00. W treści maila należy wpisać: imię, nazwisko, adres zamieszkania i telefon kontaktowy. Wśród osób, którzy prześlą print screen z zaginioną czarownicą wylosujemy 8 zwycięzców. Maile wysłane dwa razy nie będą brane pod uwagę! Wyniki konkursu 29 czerwca (piątek) na stronie www.swietokrzyskie.travel
 

 

--------------------------------------------------------------------------

 

21 czerwca 2012

 

Tak będzie wyglądać scenografia

 

tegorocznego Sabatu Czarownic na Kadzielni

 

 

1 2